Yageo 9C06031A8662FKHFT
9C06031A8662FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A8662FKHFT
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A8662FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A8662FKHFT
QUANTITY
9C06031A8662FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A8662FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A8662FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A8662FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A8662FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A8662FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A8662FKHFT
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 16SSOP datasheet.pdf
KIT REF DES 12A 1PH SYNC BUCK datasheet.pdf
CAP CER 100PF 5KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP CER 160PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf