Yageo 9C06031A8873FKHFT
9C06031A8873FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A8873FKHFT
Brief Description
RES SMD 887K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A8873FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A8873FKHFT
QUANTITY
9C06031A8873FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A8873FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A8873FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A8873FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A8873FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A8873FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A8873FKHFT
CONN SOCKET 2POS 7.92MM BLACK datasheet.pdf
SSR 2A 125VAC 3/6VDC RANDOM datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 3A TO-220F datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STR LONG SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 350MW SOD123 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF PWR HPA LDMOST datasheet.pdf
RES SMD 213K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
IC DAC 24BIT 6CH 192KHZ 28SSOP datasheet.pdf