Yageo 9C06031A9310FKHFT
9C06031A9310FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A9310FKHFT
Brief Description
RES SMD 931 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A9310FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A9310FKHFT
QUANTITY
9C06031A9310FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A9310FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A9310FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A9310FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A9310FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A9310FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A9310FKHFT
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR14B/AE14G/X datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 5A TO220AB datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 2 Circuit 0.571" (14.50mm) datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf