Yageo 9C06031A9312FKHFT
9C06031A9312FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A9312FKHFT
Brief Description
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A9312FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A9312FKHFT
QUANTITY
9C06031A9312FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A9312FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A9312FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A9312FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A9312FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A9312FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A9312FKHFT
RES SMD 121K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 23PS GOLD WW R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 27BIT DDR2 96-BGA datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 60POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PIN IDC 26POS LONG W/O EAR datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.75UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.62UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf