Yageo 9C06031A9763FKHFT
9C06031A9763FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A9763FKHFT
Brief Description
RES SMD 976K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A9763FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A9763FKHFT
QUANTITY
9C06031A9763FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A9763FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A9763FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A9763FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A9763FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A9763FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A9763FKHFT
CABLE 3COND 18AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST 12V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 800MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2413 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 27 OLIV datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 150A DO205 datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf