Yageo 9C08052A10R2FKHFT
9C08052A10R2FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A10R2FKHFT
Brief Description
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A10R2FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A10R2FKHFT
QUANTITY
9C08052A10R2FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A10R2FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A10R2FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A10R2FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A10R2FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A10R2FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A10R2FKHFT
TRIAC 1KV 8A TO263 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 760VDC RAD datasheet.pdf
PANEL STEEL 28.2X14.2" WHT datasheet.pdf
CAP CER 0.02UF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf