Yageo 9C08052A1101FKHFT
9C08052A1101FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1101FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1101FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1101FKHFT
QUANTITY
9C08052A1101FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1101FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1101FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1101FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1101FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1101FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1101FKHFT
SCR SMT NON-ISOLATE 1KV 12A DPAK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V datasheet.pdf
CONN STACKER 16POS 0.100" T/H datasheet.pdf
IC UART FIFO DUAL 44LQFP datasheet.pdf
4 BUTTON PROJECTED BLUE datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 4.3A 85.3 MOHM datasheet.pdf
DSUB PLAPC-HOOD 09P KNS-UNC TOPC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 5POS HL LOW P datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 39K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS datasheet.pdf