Yageo 9C08052A11R8FKHFT
9C08052A11R8FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A11R8FKHFT
Brief Description
RES SMD 11.8 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A11R8FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A11R8FKHFT
QUANTITY
9C08052A11R8FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A11R8FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A11R8FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A11R8FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A11R8FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A11R8FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A11R8FKHFT
CAP TRIMMER 7.5-30PF 100V TH datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL 12-SON datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 35V 5% RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
SNSW 10A SCRW TPADJ70520106 datasheet.pdf
IC TPM SAFEKEEPER datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf