Yageo 9C08052A1272FKHFT
9C08052A1272FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1272FKHFT
Brief Description
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1272FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1272FKHFT
QUANTITY
9C08052A1272FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1272FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1272FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1272FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1272FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1272FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1272FKHFT
IC HOT-SWAP CONTROLLER SOT23-6 datasheet.pdf
CONN JR PWR TIMER 2POS 5MM BLACK datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 900MHZ 8WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 90MM datasheet.pdf
PMODIA IMPEDANCE ANALYZER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 312.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.00082UF 5% 1600VDC AX datasheet.pdf