Yageo 9C08052A1300JLHFT
9C08052A1300JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1300JLHFT
Brief Description
RES SMD 130 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1300JLHFT.pdf
Availability of 9C08052A1300JLHFT
QUANTITY
9C08052A1300JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1300JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1300JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1300JLHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1300JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1300JLHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1300JLHFT
IC VREF SHUNT 4.096V SC70 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
RES WW 1W 0.47 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf