Yageo 9C08052A1330FKHFT
9C08052A1330FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1330FKHFT
Brief Description
RES SMD 133 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1330FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1330FKHFT
QUANTITY
9C08052A1330FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1330FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1330FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1330FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1330FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1330FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1330FKHFT
IC SUPERVISOR MPU 4.40V WD 8DIP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
SIDAC 240-280V 1A DO15 datasheet.pdf
RES 22 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
LPP 5.08/90/4 BK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf