Yageo 9C08052A1373FKHFT
9C08052A1373FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1373FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1373FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1373FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C08052A1373FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1373FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1373FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1373FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1373FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1373FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1373FKHFT
IC LINE DRIVER ADSL 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 18W datasheet.pdf
RES 255 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 1MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IPD M30 NONSHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC TCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf