Yageo 9C08052A16R9FKHFT
9C08052A16R9FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A16R9FKHFT
Brief Description
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A16R9FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A16R9FKHFT
QUANTITY
9C08052A16R9FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A16R9FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A16R9FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A16R9FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A16R9FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A16R9FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A16R9FKHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 3POS datasheet.pdf
POT 20K OHM THUMBWHEEL AUDIO datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS 0.5MM SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IO NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
RES 700 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN TNC JACK R/A 50 OHM datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W SM6 datasheet.pdf