Yageo 9C08052A1874FKHFT
9C08052A1874FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1874FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.87M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1874FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1874FKHFT
QUANTITY
9C08052A1874FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1874FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1874FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1874FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1874FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1874FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1874FKHFT
CONN PLUG FRONT 6POS UNIV-MNL II datasheet.pdf
IC TXRX RS485 LOWPWR 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf