Yageo 9C08052A18R2FKHFT
9C08052A18R2FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A18R2FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A18R2FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A18R2FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C08052A18R2FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A18R2FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A18R2FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A18R2FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A18R2FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A18R2FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A18R2FKHFT
POT SLIDE 10K OHM .2W 100MM datasheet.pdf
CONN D-SUB GASKET RFI 37POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE IN-LINE #20 datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf