Yageo 9C08052A2261FKHFT
9C08052A2261FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A2261FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A2261FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A2261FKHFT
QUANTITY
9C08052A2261FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A2261FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A2261FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A2261FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A2261FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A2261FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A2261FKHFT
CONN TERM BLK ZDU 4-2/3AN datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 2% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 4POS GOLD PCB datasheet.pdf
SENSOR MAG SPST 10-15AT JST XHP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V 8SOIC datasheet.pdf
LEAD TEST MINIHK-BANAPLG 60" datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 3A MCPH6 datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Strip 8 Circuit 0.591" (15.00mm) datasheet.pdf