Yageo 9C08052A2430FKHFT
9C08052A2430FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A2430FKHFT
Brief Description
RES SMD 243 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A2430FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A2430FKHFT
QUANTITY
9C08052A2430FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A2430FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A2430FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A2430FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A2430FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A2430FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A2430FKHFT
CONN SPRING CONT 16 POS .256 SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO216AA datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 11K OHM 0606 datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE B R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 30MA TO92-3 datasheet.pdf
OSC XO 64.000MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf