Yageo 9C08052A2490FKHFT
9C08052A2490FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A2490FKHFT
Brief Description
RES SMD 249 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A2490FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A2490FKHFT
QUANTITY
9C08052A2490FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A2490FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A2490FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A2490FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A2490FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A2490FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A2490FKHFT
TRIAC 400V 10A TO202 datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Receptacle 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT OCTAL CH 16-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 9POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8VSSOP datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 32POS 2 DECK datasheet.pdf