Yageo 9C08052A2R32FGHFT
9C08052A2R32FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A2R32FGHFT
Brief Description
RES SMD 2.32 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A2R32FGHFT.pdf
Availability of 9C08052A2R32FGHFT
QUANTITY
9C08052A2R32FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A2R32FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A2R32FGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A2R32FGHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A2R32FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A2R32FGHFT Details Description
Related parts for 9C08052A2R32FGHFT
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 44TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 20V SMD datasheet.pdf