Yageo 9C08052A2R74FGHFT
9C08052A2R74FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A2R74FGHFT
Brief Description
RES SMD 2.74 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A2R74FGHFT.pdf
Availability of 9C08052A2R74FGHFT
QUANTITY
9C08052A2R74FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A2R74FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A2R74FGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.74
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A2R74FGHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A2R74FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A2R74FGHFT Details Description
Related parts for 9C08052A2R74FGHFT
CONN HDR BRKWAY 16POS R/A DUAL datasheet.pdf
FILTER HI FREQUENCY FUSEHOLDR 6A datasheet.pdf
SENSOR TRANS OPAQUE OPTOSCHMITT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 5W T18 datasheet.pdf
CONN SOCKET 24POS 2MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf