Yageo 9C08052A2R94FGHFT
9C08052A2R94FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A2R94FGHFT
Brief Description
RES SMD 2.94 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A2R94FGHFT.pdf
Availability of 9C08052A2R94FGHFT
QUANTITY
9C08052A2R94FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A2R94FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A2R94FGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A2R94FGHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A2R94FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A2R94FGHFT Details Description
Related parts for 9C08052A2R94FGHFT
LED YLW/YLW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 20POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 1411 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC DO214AB datasheet.pdf
RES 133K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf