Yageo 9C08052A3094FKHFT
9C08052A3094FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A3094FKHFT
Brief Description
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A3094FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A3094FKHFT
QUANTITY
9C08052A3094FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A3094FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A3094FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A3094FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A3094FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A3094FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A3094FKHFT
ESD HANDLER 12X8-1/8X1-1/4 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 7/16 4-20MA datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 2.5V 3.3V 15A datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
RES 129.817 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
TPUTTY 502 FG2 100 9" X 9" datasheet.pdf
SOLENOID WITH PLUNGER datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 3CIRC .375 datasheet.pdf
25UF 150V 9.53X41.28 AXI datasheet.pdf