Yageo 9C08052A32R4FKHFT
9C08052A32R4FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A32R4FKHFT
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A32R4FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A32R4FKHFT
QUANTITY
9C08052A32R4FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A32R4FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A32R4FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A32R4FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A32R4FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A32R4FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A32R4FKHFT
BARRIER STR 8X8X60" datasheet.pdf
LCD CHARAC DISPLAY 20X4 RS422 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES 55.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SERIAL NETWRK INT CMOS 28PLCC datasheet.pdf
MOTOR PROTECTIVE RELAY datasheet.pdf
CB BTS BRS 59 4 ASY datasheet.pdf
ENABLE GRIP SWITCH datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 60V CHA MNT datasheet.pdf