Yageo 9C08052A33R2FKHFT
9C08052A33R2FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A33R2FKHFT
Brief Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A33R2FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A33R2FKHFT
QUANTITY
9C08052A33R2FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A33R2FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A33R2FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A33R2FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A33R2FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A33R2FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A33R2FKHFT
RES 0.22 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 387V 400A DISC 7MM datasheet.pdf
RES 33 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1PH 1A 600V 4SMD datasheet.pdf