Yageo 9C08052A3480FKHFT
9C08052A3480FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A3480FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 348 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A3480FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A3480FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C08052A3480FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A3480FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A3480FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A3480FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A3480FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A3480FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A3480FKHFT
JUMPER-H1503TR/A3048W/H1503TR 8" datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 24A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN EUROCARD RCPT 150POS TYPE R datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 9POS TIN datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf