Yageo 9C08052A35R7FKHFT
9C08052A35R7FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A35R7FKHFT
Brief Description
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A35R7FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A35R7FKHFT
QUANTITY
9C08052A35R7FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A35R7FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A35R7FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A35R7FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A35R7FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A35R7FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A35R7FKHFT
IC OPAMP GP 1.4MHZ 8DIP datasheet.pdf
ENDPLATE 1.5MM WM BG ZDK2.5/1.5 datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYSTEM 12BIT 16-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SOP datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf