Yageo 9C08052A4123FKHFT
9C08052A4123FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A4123FKHFT
Brief Description
RES SMD 412K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A4123FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A4123FKHFT
QUANTITY
9C08052A4123FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A4123FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A4123FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A4123FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A4123FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A4123FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A4123FKHFT
RES SMD 470 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 50POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST DL N-INV SM8 datasheet.pdf
GDT 260V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf