Yageo 9C08052A4420FKHFT
9C08052A4420FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A4420FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 442 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A4420FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A4420FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C08052A4420FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A4420FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A4420FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A4420FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A4420FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A4420FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A4420FKHFT
SENSOR FORCE LOAD CELL 2LBS datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SC59-3 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 390MA 650 MOHM datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BOOT FOR CAT6 MOD RJ45 PLUG datasheet.pdf
IC MMIC DVR AMP GAAS 24SMD datasheet.pdf
SURGE PROTECTION PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
SHORTING PLUG MINI STYLE 8 PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 120V SO8FL datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS datasheet.pdf