Yageo 9C08052A4750FKHFT
9C08052A4750FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A4750FKHFT
Brief Description
RES SMD 475 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A4750FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A4750FKHFT
QUANTITY
9C08052A4750FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A4750FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A4750FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A4750FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A4750FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A4750FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A4750FKHFT
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 91 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN AC RCPT 4.8MM TAB SNAP IN datasheet.pdf
LSF-SMD 3.50/05/180 SN BK RL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM datasheet.pdf
TOOL INSERTION/REMOVAL 16 GA datasheet.pdf
CAP CER 68PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf