Yageo 9C08052A4754FKHFT
9C08052A4754FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A4754FKHFT
Brief Description
RES SMD 4.75M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A4754FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A4754FKHFT
QUANTITY
9C08052A4754FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A4754FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A4754FKHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
SeriesRC
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)4.75M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A4754FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A4754FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A4754FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A4754FKHFT
IC VOICEBAND CODEC 3V 1CH 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
SWITCH PUSH 4PDT 0.1A 30V datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 20MA TSOT23-5 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 82MM D 36.04MMH datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.56UF RADIAL datasheet.pdf