Yageo 9C08052A48R7FKHFT
9C08052A48R7FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A48R7FKHFT
Brief Description
RES SMD 48.7 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A48R7FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A48R7FKHFT
QUANTITY
9C08052A48R7FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A48R7FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A48R7FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A48R7FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A48R7FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A48R7FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A48R7FKHFT
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 150W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 3NS 256FTBGA datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 40V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 4POS datasheet.pdf