Yageo 9C08052A54R9FKHFT
9C08052A54R9FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A54R9FKHFT
Brief Description
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A54R9FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A54R9FKHFT
QUANTITY
9C08052A54R9FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A54R9FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A54R9FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A54R9FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A54R9FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A54R9FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A54R9FKHFT
PADDLES ESD TRAINING PAIR datasheet.pdf
CONN SPRING 24POS DUAL .370 SMD datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 7 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANSF CURRENT SENSE 12.6MH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf