Yageo 9C08052A5R76FGHFT
9C08052A5R76FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A5R76FGHFT
Brief Description
RES SMD 5.76 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A5R76FGHFT.pdf
Availability of 9C08052A5R76FGHFT
QUANTITY
9C08052A5R76FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A5R76FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A5R76FGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.76
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A5R76FGHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A5R76FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A5R76FGHFT Details Description
Related parts for 9C08052A5R76FGHFT
REG 5V TO 3.3V/2.5V 6A HSMD SIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 5NS 66TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS RF NPN 3.2GHZ 11V SOT23 datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf