Yageo 9C08052A6043FKHFT
9C08052A6043FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A6043FKHFT
Brief Description
RES SMD 604K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A6043FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A6043FKHFT
QUANTITY
9C08052A6043FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A6043FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A6043FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A6043FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A6043FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A6043FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A6043FKHFT
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
78K0 FX1 IECUBE UNIT datasheet.pdf
RES SMD 1.62 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 1A 360 MOHM TH datasheet.pdf
IC CPLD 980MC 6.2NS 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf