Yageo 9C08052A60R4FKHFT
9C08052A60R4FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A60R4FKHFT
Brief Description
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A60R4FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A60R4FKHFT
QUANTITY
9C08052A60R4FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A60R4FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A60R4FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A60R4FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A60R4FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A60R4FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A60R4FKHFT
IC MPU MPC85XX 1.0GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8-DIP datasheet.pdf
SSR 90A BURST FIRE CONTRL POT datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 200K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 475 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.42K OHM 1% 10W datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 600V 10A BR-10 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 3KV RADIAL datasheet.pdf