Yageo 9C08052A6340FKHFT
9C08052A6340FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A6340FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 634 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A6340FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A6340FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C08052A6340FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A6340FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A6340FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A6340FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A6340FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A6340FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A6340FKHFT
ISP PORTABLE PROGRAMMER USB datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 390PF 1.5KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 30W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58U datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf