Yageo 9C08052A6344FKHFT
9C08052A6344FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A6344FKHFT
Brief Description
RES SMD 6.34M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A6344FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A6344FKHFT
QUANTITY
9C08052A6344FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A6344FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A6344FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A6344FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A6344FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A6344FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A6344FKHFT
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 104 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 9V 50A DISC 5MM datasheet.pdf
4R VER HDR PF 0GP datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf