Yageo 9C08052A6803FKHFT
9C08052A6803FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A6803FKHFT
Brief Description
RES SMD 680K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A6803FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A6803FKHFT
QUANTITY
9C08052A6803FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A6803FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A6803FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A6803FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A6803FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A6803FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A6803FKHFT
DUCT SLOT PVC AD WH 1X3"X 6' datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .05-.12"250PC datasheet.pdf
IC SW BUS 2.5-3.3V 1BIT SC70-6 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X8R 1210 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO220AA datasheet.pdf
HEATSINK DC/DC HALF BRICK VERT datasheet.pdf
LJT 128C 128#22D SKT PLUG datasheet.pdf
400 MHz to 6 GHz Broadband Quadrature Modulator IC datasheet.pdf