Yageo 9C08052A7324FKHFT
9C08052A7324FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A7324FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 7.32M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A7324FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A7324FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C08052A7324FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A7324FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A7324FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A7324FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A7324FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A7324FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A7324FKHFT
RES SMD 562 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE MULTI-STAGE 30A datasheet.pdf
IC LASER DVR 300MHZ 5V 24QFN datasheet.pdf
LED BASED BIPIN T5 626NM 28V WHT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 75W datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf