Yageo 9C08052A8064FKHFT
9C08052A8064FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A8064FKHFT
Brief Description
RES SMD 8.06M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A8064FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A8064FKHFT
QUANTITY
9C08052A8064FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A8064FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A8064FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.06M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A8064FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A8064FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A8064FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A8064FKHFT
IC CPLD 256MC 10NS 208RQFP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 5A AC datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOP PLUNGER SLO ACT 10A datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES 33K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 48POS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf