Yageo 9C08052A82R0FKHFT
9C08052A82R0FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A82R0FKHFT
Brief Description
RES SMD 82 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A82R0FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A82R0FKHFT
QUANTITY
9C08052A82R0FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A82R0FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A82R0FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A82R0FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A82R0FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A82R0FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A82R0FKHFT
IC DAS 16BIT 4CH 200KSPS 28-SOIC datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 16.38VC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT THR STUD 9/16" datasheet.pdf
MICRO WIRE SADDLE TEARDROP NAT datasheet.pdf
RES 600 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 4TDFN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
BNCF ADAPTER 4MM SAFETY BANANA P datasheet.pdf