Yageo 9C08052A9093FKHFT
9C08052A9093FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A9093FKHFT
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A9093FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A9093FKHFT
QUANTITY
9C08052A9093FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A9093FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A9093FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A9093FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A9093FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A9093FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A9093FKHFT
MOSFET 2N-CH 60V SOT-223-8 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 3/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 320 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .076M 26POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
04P MTA156 HDR ASSY FL/ST 15AU datasheet.pdf
220UF 30V 9.53X41.28 AXI datasheet.pdf