Yageo 9C08052A9534FKHFT
9C08052A9534FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A9534FKHFT
Brief Description
RES SMD 9.53M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A9534FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A9534FKHFT
QUANTITY
9C08052A9534FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A9534FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A9534FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A9534FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A9534FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A9534FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A9534FKHFT
CABLE ASSY 4 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 7W datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 5W DO15 datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND RED 1000' datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
TXRX DWDM 100GHZ APD XFP datasheet.pdf