Yageo 9C12063A1002FKHFT
9C12063A1002FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1002FKHFT
Brief Description
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1002FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1002FKHFT
QUANTITY
9C12063A1002FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1002FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1002FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1002FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1002FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1002FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1002FKHFT
IC OPAMP CFA 65MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-DIP datasheet.pdf
ADV WIRTRACR MULTW/BATT BSTR datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT TIN .156 datasheet.pdf
IC CTLR OVP 80V SHUTDOWN SC70-8 datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MCR 3-WAY ISOLATION AMPLIFIER datasheet.pdf
1.8MM PUNCH datasheet.pdf