Yageo 9C12063A1021FKHFT
9C12063A1021FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1021FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1021FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1021FKHFT
QUANTITY
9C12063A1021FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1021FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1021FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1021FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1021FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1021FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1021FKHFT
MOD PWR ENTRY 1A MED QC 1.5 PNL datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM T/H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9A 8TSON-ADV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 84PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf