Yageo 9C12063A1051FKHFT
9C12063A1051FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1051FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1051FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1051FKHFT
QUANTITY
9C12063A1051FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1051FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1051FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1051FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1051FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1051FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1051FKHFT
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ2 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3333 SMD datasheet.pdf
OSC XO 101.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN HOUSING 10POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf