Yageo 9C12063A1054FKHFT
9C12063A1054FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1054FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.05M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1054FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1054FKHFT
QUANTITY
9C12063A1054FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1054FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1054FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1054FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1054FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1054FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1054FKHFT
IC CTRLR BATT CHRGR LI-ION 8MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1.2A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 25POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 58 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CONN HDR 120POS .5MM SMD W/FIT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 750NH 360MA 1.54 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 253VAC AXIAL datasheet.pdf