Yageo 9C12063A1071FKHFT
9C12063A1071FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1071FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1071FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1071FKHFT
QUANTITY
9C12063A1071FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1071FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1071FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1071FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1071FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1071FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1071FKHFT
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 3K OHM 10% 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 100W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 125VDC datasheet.pdf
CAP FILM 0.0018 UF 20% 300 VAC R datasheet.pdf