Yageo 9C12063A1100FKHFT
9C12063A1100FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1100FKHFT
Brief Description
RES SMD 110 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1100FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1100FKHFT
QUANTITY
9C12063A1100FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1100FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1100FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1100FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1100FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1100FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1100FKHFT
DIODE GEN PURP 400V 30A DOP3I datasheet.pdf
KIT DEMO 915MHZ TRANSCEIVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST US8 datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16MSOP datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 200E 15.5KV BOL datasheet.pdf
COMPRESSION FITTING 10DIA R1/2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf