Yageo 9C12063A1104FKHFT
9C12063A1104FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1104FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.1M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1104FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1104FKHFT
QUANTITY
9C12063A1104FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1104FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1104FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1104FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1104FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1104FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1104FKHFT
REG SW 1.5V 16A SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CTV 23C 21#20 2#16 SKT J/N REC datasheet.pdf
M12 4 POS MALE STRT-BLNT 3MTR datasheet.pdf